Resultat Totalt - Officiell |
Tävling | KM 1 | Utskriftsdatum | 15 april 2017 | |||
Tävlingsort | Hässleholm | Utskriftstid | 12:52 | |||
Arrangör | S 71 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 15 april 2017 |
Gren 1, 25m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ella Lundberg | 2007 | S71 | 26.60 | ||||||
2 | Mathilda Andersson | 2007 | S71 | 27.51 | ||||||
3 | Wilda Thorgren | 2007 | S71 | 28.76 | ||||||
4 | Elin Anzelius | 2008 | S71 | 33.49 | ||||||
Gren 2, 25m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tim Andersson | 2006 | S71 | 24.24 | ||||||
2 | Malte Rönnefeldt | 2007 | S71 | 28.51 | ||||||
3 | Filip Sköld | 2006 | S71 | 28.52 | ||||||
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emilia Christiansen | 1999 | S71 | 31.66 | ||||||
2 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 32.82 | ||||||
3 | Hanna Ngo | 2003 | S71 | 36.55 | ||||||
4 | Wilma Nilsson | 2004 | S71 | 37.33 | ||||||
5 | Tova Nilsson | 2002 | S71 | 38.26 | ||||||
6 | Agnes Alm | 2006 | S71 | 39.37 | ||||||
7 | Alva Stenebo | 2003 | S71 | 39.62 | ||||||
8 | Freja Malmgren | 2007 | S71 | 40.39 | ||||||
9 | Michaela Ruzic | 2003 | S71 | 40.75 | ||||||
10 | Olivia Sköld | 2004 | S71 | 41.49 | ||||||
11 | Emmy Olofsson | 2003 | S71 | 41.57 | ||||||
12 | Valentina Fanu | 2007 | S71 | 42.25 | ||||||
13 | Veronika Ruzic | 2006 | S71 | 42.86 | ||||||
14 | Alicia Hart | 2005 | S71 | 43.26 | ||||||
15 | Maja Simpson | 2004 | S71 | 44.82 | ||||||
16 | Frida Christiansen | 2003 | S71 | 47.05 | ||||||
17 | Mathilda Andersson | 2007 | S71 | 48.94 | ||||||
18 | Maja Palmqvist | 2007 | S71 | 52.05 | ||||||
19 | Wilda Thorgren | 2007 | S71 | 58.20 | ||||||
- | Agnes Gustavsson | 2007 | S71 | DSQ | ||||||
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Philip Chen | 2000 | S71 | 29.84 | ||||||
2 | Alexander Trudov | 1999 | S71 | 29.88 | ||||||
3 | Noah Malmgren | 2004 | S71 | 35.87 | ||||||
4 | Tim Andersson | 2006 | S71 | 46.32 | ||||||
5 | Filip Sköld | 2006 | S71 | 53.95 | ||||||
- | Alexander Zhang | 2007 | S71 | DSQ | ||||||
Gren 5, 200m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 37.09 | 1:20.74 | 2:05.94 | 2:51.20 | |||
2 | Emilia Christiansen | 1999 | S71 | 40.19 | 1:25.18 | 2:10.69 | 2:56.04 | |||
3 | Michaela Ruzic | 2003 | S71 | 41.72 | 1:28.32 | 2:15.56 | 3:02.57 | |||
4 | Wilma Nilsson | 2004 | S71 | 42.32 | 1:32.52 | 2:24.42 | 3:15.11 | |||
5 | Hanna Ngo | 2003 | S71 | 45.37 | 1:37.87 | 2:32.22 | 3:22.03 | |||
6 | Agnes Alm | 2006 | S71 | 46.73 | 1:40.17 | 2:34.66 | 3:26.87 | |||
7 | Veronika Ruzic | 2006 | S71 | 48.51 | 1:43.00 | 2:39.06 | 3:33.51 | |||
8 | Alicia Hart | 2005 | S71 | 49.33 | 1:44.22 | 2:40.84 | 3:35.23 | |||
9 | Frida Christiansen | 2003 | S71 | 51.37 | 1:53.44 | 2:57.09 | 4:00.55 | |||
Gren 6, 200m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Philip Chen | 2000 | S71 | 35.00 | 1:14.65 | 1:56.11 | 2:37.13 | |||
2 | Alexander Trudov | 1999 | S71 | 36.78 | 1:20.55 | 2:09.27 | 2:55.21 | |||
- | Noah Malmgren | 2004 | S71 | DNS | ||||||
Gren 7, 25m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Mathilda Andersson | 2007 | S71 | 24.30 | ||||||
2 | Wilda Thorgren | 2007 | S71 | 26.82 | ||||||
3 | Madelene Sköld | 2007 | S71 | 28.38 | ||||||
4 | Nina Aljanabi | 2007 | S71 | 29.04 | ||||||
5 | Elin Anzelius | 2008 | S71 | 29.27 | ||||||
6 | Saga Munkberg | 2007 | S71 | 29.28 | ||||||
7 | Amilia Hart | 2008 | S71 | 29.93 | ||||||
8 | Naya Krayem | 2008 | S71 | 29.99 | ||||||
9 | Wilma Steffens | 2006 | S71 | 30.41 | ||||||
Gren 8, 25m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tim Andersson | 2006 | S71 | 22.00 | ||||||
2 | Filip Sköld | 2006 | S71 | 24.41 | ||||||
3 | Malte Rönnefeldt | 2007 | S71 | 31.21 | ||||||
Gren 9, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 35.33 | ||||||
2 | Emilia Christiansen | 1999 | S71 | 36.83 | ||||||
3 | Michaela Ruzic | 2003 | S71 | 39.86 | ||||||
4 | Tova Nilsson | 2002 | S71 | 40.11 | ||||||
5 | Wilma Nilsson | 2004 | S71 | 42.42 | ||||||
6 | Hanna Ngo | 2003 | S71 | 42.68 | ||||||
7 | Agnes Alm | 2006 | S71 | 43.76 | ||||||
8 | Veronika Ruzic | 2006 | S71 | 44.88 | ||||||
9 | Freja Malmgren | 2007 | S71 | 46.10 | ||||||
10 | Maja Simpson | 2004 | S71 | 46.96 | ||||||
11 | Alva Stenebo | 2003 | S71 | 48.49 | ||||||
12 | Frida Christiansen | 2003 | S71 | 49.02 | ||||||
13 | Olivia Sköld | 2004 | S71 | 49.90 | ||||||
14 | Valentina Fanu | 2007 | S71 | 52.06 | ||||||
15 | Ella Lundberg | 2007 | S71 | 56.03 | ||||||
16 | Maja Palmqvist | 2007 | S71 | 59.39 | ||||||
17 | Mathilda Andersson | 2007 | S71 | 1:00.52 | ||||||
18 | Amilia Hart | 2008 | S71 | 1:01.93 | ||||||
19 | Wilda Thorgren | 2007 | S71 | 1:04.01 | ||||||
20 | Agnes Gustavsson | 2007 | S71 | 1:05.48 | ||||||
21 | Wilma Steffens | 2006 | S71 | 1:09.56 | ||||||
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Philip Chen | 2000 | S71 | 31.48 | ||||||
2 | Tim Andersson | 2006 | S71 | 54.71 | ||||||
3 | Alexander Zhang | 2007 | S71 | 1:03.65 | ||||||
4 | Filip Sköld | 2006 | S71 | 1:05.51 | ||||||
- | Alexander Trudov | 1999 | S71 | DSQ | ||||||
- | Erik Lundberg | 2005 | S71 | DSQ | ||||||
Gren 11, 200m Ryggsim Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emilia Christiansen | 1999 | S71 | 34.16 | 1:11.46 | 1:51.05 | 2:32.39 | |||
2 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 36.19 | 1:15.92 | 1:57.10 | 2:37.38 | |||
3 | Hanna Ngo | 2003 | S71 | 41.71 | 1:26.40 | 2:14.23 | 2:57.51 | |||
4 | Wilma Nilsson | 2004 | S71 | 41.76 | 1:27.54 | 2:15.39 | 2:59.92 | |||
5 | Michaela Ruzic | 2003 | S71 | 42.95 | 1:28.70 | 2:15.49 | 3:00.98 | |||
6 | Alva Stenebo | 2003 | S71 | 42.66 | 1:29.62 | 2:17.20 | 3:03.15 | |||
7 | Emmy Olofsson | 2003 | S71 | 44.41 | 1:35.26 | 2:26.37 | 3:14.36 | |||
8 | Olivia Sköld | 2004 | S71 | 46.32 | 1:39.49 | 2:31.92 | 3:21.88 | |||
Gren 12, 200m Ryggsim Herrar, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alexander Trudov | 1999 | S71 | 32.80 | 1:09.68 | 1:49.25 | 2:25.91 | |||
2 | Philip Chen | 2000 | S71 | 33.74 | 1:12.90 | 1:52.81 | 2:29.86 | |||
- | Noah Malmgren | 2004 | S71 | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 15 april 2017 |
Licensierad till: S71 | Utskriftstid | 12:52 |